SJÖMANSARBETE, 1900-talets mitt/andra hälft.

Bla glas och trä. Modeller av skepp, fyr och hus m.m. Märkt "K. Håkansson, Mjällby". Längd 73, bredd 25, höjd 27,5 cm.

Slitage. Skador på sockel. Spricka samt tejp på glas. Ej funktionstestad elektricitet. Ej examinerad ur monter

Utropspris
1 500 SEK