KLOCKGARNITYR, 3 delar, Louis XVI-stil, 1900-talets första hälft.

Marmor och mässing. Det runda urhuset uppburet på pelare. Krönt av vas. Dekor av girlander. Pendel och nyckel finns. Kandelabrar för 2 ljus. Höjd 43 och 28 cm.

Ej funktionstestad. Smäre repor och slitage.

Utropspris
4 000 SEK