STOP, 2 st, tenn, Johan Magnus Polhammar, Göteborg 1856 samt Per Fredrik Wigholm, Arboga graverad datering 1842.

Cylindriska. Dekor av bladverk. Svängda hänklar. En med medaljong. Höjd 19 och 21 cm.

Bruksslitage. Lagningar. Bucklor. Repor.

Utropspris
2 000 SEK