SAMOVAR, stål och bakelit, Sovjetunionen 1970-tal. Märkt bl. a. Minmestprom RSFSR (Минместпром рсфср).

Rymdfarkostsinspirerad form. Höjd 43 cm.

Intryckningsskador. Ytsmuts. Ej funktionstestad.

Utropspris
150 EUR