BORDSLAMPA, 2 st, "Flens", Uno och Östen Kristiansson, LUXUS, 1960-tal.

Rödlackerad, h 38 cm. Grönlackerad, h 52 cm. Lampfot i trä med ovanstycke i plast. Oanvända originalskärmar i orange och grön thaisiden medföljer.

Ej funktionstestade. Mindre nagg i lacken. Slitage. Spricka i den gröna lampan.

Utropspris
3 000 SEK