TENNFAT, 2 st. Bland annat Nicolaus Justelius, Eksjö , 1795.

Mindre fat. Nicolaus Justelius, verksam 1784-1819, Eksjö. Diameter 29,5.
Större fat utan stämplar. Diameter 39.

Slitage. Märken och repor. Det större fatet med kraftigt slitage och bristningar. Småhål.

Utropspris
1 500 SEK