TOMTESÄCK MED IGELKOTT, NK 2013, JoAnn Tan Studio.

Igelkott sittande i tomtesäck med paket. Material: säckväv, nät, papier mache. Säcken med belysning. Höjd 117 cm.
Obs! Detta föremål visas fram till och med den 26 januari i Ljusgården på Nordiska Kompaniet Hamngatan 18 Stockholm. Därefter i Bukowskis Markets lokaler på Hälsingegatan 43 i Stockholm. Utlämning sker som vanligt hos Bukowskis Market.

Smärre slitage.

Proveniens

Nordiska Kompaniets julskyltning 2013.

Föremålet i denna auktion har ingått i NKs julskyltning 2013 och är ej avsett för vidare kommersiellt utställningssyfte.
Intäkterna från auktionen skänks oavkortat till World Childhood Foundation.

Utropspris
4 000 SEK