JARDINIERE, WMF, britanniametall och glas, jugend, 1900-talets början.

Båtformad. Genombruten kant med växtdekor. Slipad glasskål. Längd 45, höjd 20,5 cm.

Bruksslitage samt smärre nagg.

Utropspris
4 000 SEK