Frederick de Wit

(Nederländerna, 1629-1706)
Frederick de Wit
(Nederländerna, 1629-1706)

FREDERICK DE WIT, 3st gravyrer, 1600-talets andra hälft.

Kolorerade stadsplaner. Variernade format. Plåtstorlek bl.a 33,5 x 48,5 cm. Oramade.

Gulnade, fläckar. Slitage, revor.

Utropspris
3 000 SEK