BURK samt ASKFAT, silver, Stockholm, 1930, samt svensk importstämpel, 1900-talets första hälft. Total vikt 533 gram.

Burk med inredning samt spelmarker i plast. Askfat med hållare för fyra cigaretter samt reliefdekor.

Bruksslitage. Burk med namnet "Lennart" graverat.

Utropspris
1 200 SEK