Madeleine Pyk – en samling F769

SKULPTURHUVUD, brons, Thailand.

Huvud av Buddha eller danserska. Höjd 9 cm.

Slitage, detaljskador, huvudbonaden saknas. Ursprungligen del av hel staty.

Proveniens

Inköpt på Lilla Bukowskis 2011.

Utropspris
2 500 SEK