Madeleine Pyk – en samling F769

KASKAR, 3 st, 1800-tal respektive 1900-tal.

Kask, mässing, märkt "JG LIEB SÖHNE A.G BLAUBEUREN", Tyskland, omkring sekelskiftet 1900. Kask, läderklädd, Tyskland, daterad 1884. Kask, läderklädd, 1900-talets första del. Längd 25 - 27 cm.

Bruksslitage, skador, bucklor samt lagningar.

Utropspris
3 000 SEK