SKÅL samt SKÅLFAT, cloissoné, Kina, 1800-talets slut.

Skål med dekor mot brun fond med lyckotecken, fat med dekor mot grön fond. Diameter ca 10 resp 11,5 cm.

Slitage, smärre skador.

Proveniens

The Collection of Erik Nordström

Utropspris
1 500 SEK