KAFFESERVIS, ca 120 delar, porslin, Pirkenhammer, 1900-talets senare hälft.

Grön och förgylld bård.
37 kaffekoppar med 41 fat, 40 assietter, 40 tallrikar, serveringsfat, diameter 25,5 cm, kaffekanna, sockerskål och gräddkanna.

Smärre bruksslitage och ytsmuts.

Utropspris
400 EUR