KAFFESERVIS, ca 120 delar, porslin, Pirkenhammer, 1900-talets senare hälft.

Grön och förgylld bård.
37 kaffekoppar med 41 fat, 40 assietter, 40 tallrikar, serveringsfat, diameter 25,5 cm, kaffekanna, sockerskål och gräddkanna.

Smärre bruksslitage och ytsmuts.

Auction closed
400 EUR
The auction is closed.