SHAKER, nysilver, Folke Ahrström, GAB, Stockholm, 1900-talets första hälft.

Rund med konkava sidor, räfflad dekor. Lock av bakelit. Mynning med sil. Höjd 22 cm.

Bruksslitage. Repor. Fläckar.

Utropspris
1 500 SEK