BOK: Sveriges Rikes Lag, tryckt hos Kongl Tryckeriet 1780 hos Henr Fougt.

Med handskrivna kommentarer. Skinnband. Pärm signerad Carl Wilhelm Fredrik von Gegerfelt.

Slitage, några skador. Ej genomgången.

Proveniens

Lagman Bertil Wennergrens samling, Linköping.

Utropspris
1 500 SEK