VITRINSKÅP, engelsk stil, 1900-talets första hälft.

Fanerat med valnöt. Nederdel delvis bemålad. Glasade skåpsdörrar samt sidopartier. Bakomliggande hyllinredning med glasskivor. Längd 95 cm, bredd 38 cm, höjd ca 126 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Repor. Fläckar. Färgbortfall. Några fanerskador. Märken efter skadedjur.

Utropspris
4 000 SEK