Oscar Leonard Andersson

(Sverige, 1836-1868)
Oscar Leonard Andersson
(Sverige, 1836-1868)

OSCAR ANDERSSON, efter, ett par, litografier, signerade och daterade 1868 i trycket.

Ryttare på häst i det Trettioåriga kriget. Bildstorlek 41x47 och 40x46 cm.

Ej examinerad ur ram. Reva. Fläckar. Fukt. Vågigt blad.

Utropspris
2 000 SEK