STEKUV, nysilver, Mappin & Webb's Princes's Plate, London & Sheffield, 1900-talets första hälft.

Oval och slät form. Dekor av bland annat pärlstav. Längd ca 41, höjd ca 28 cm.

Bruksslitage, repor och märken. Mindre anlupet.

Utropspris
2 000 SEK