MATGRUPP, 5 delar, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.

Lackat trä, skuren dekor. Fyra stolar med genombruten ryggbricka samt mönstrad klädsel. Bord, diameter 114, höjd 73 cm. Tre iläggsskivor à 55 cm.

Bruksslitage, repor, senare klädsel.

Utropspris
3 000 SEK