Furu. Målade dörrspeglar. Överdel med dörrpar och bakomliggande hyllplan. Två lådor. Underdel med dörrpar och bakomliggande hyllplan. Tudelat. Bredd 99. Djup 46. Höjd 192 cm. Nyckel finns.
Repor och märken. Senare målning. Renoverat. Slitage. Nyckel finns.