APPLIQUER, ett par, senempire. 1800-talets mitt.

Mässing, patinerat och förgyllt. Hand hållande svängbar ljusarm avslutad med svanhuvud. Sign Daury. L 20, H 15.

Smärre slitage. Borrhål för upphängning samt i ljuspipan.

Utropspris
4 000 SEK