AFFISCH, Svenska Amerika Linjen, Tyskland, 1900-talets tredje kvartal.

"Willkommen an Bord, Schwedische Amerika Linie". Bildens mått 35 x 55 cm.

Smärre veck. Ej examinerad ur ram.

Proveniens

Enligt uppgift inköpt på Svenska Amerika Linjen på 1960-talet.

Utropspris
1 500 SEK