REKLAMAFFISCH, färglitografiskt tryck, Paul Colin, Transatlantique French Line, omkring 1900-talets mitt.

"Cie. Gle. Transatlantique French Line". IMP. S. A. COURBET. 98, rue de Charonne, Paris. Bilden mått 100 x 61 cm.

Bruksslitage. Veck. Något gulnad. Smärre märken i kant. Uppfodrad på duk.

Utropspris
6 000 SEK