BARNVAGN, Gemla Fabrikers AB, Diö, 1900-talets första kvartal.

Flätad och bemålad rotting. Underrede i lackerad metall. Med sufflet. Brickmärkt. Längd 130 cm, bredd 50 cm, höjd ca 125 cm.

Hårt bruksslitage. Fläckar. Skador. Rost. Underrede med senare lackering.

Utropspris
1 500 SEK