Granater på gulmetall. Två armband, ett halsband, två broscher, två par örhängen, en nål samt ett hänge i form av ett kors med tunn guldkedja, 18K. Guldkedjans vikt 1,9 gram.
Slitage, repor, smuts, ärgat.