FRIEDENSREICH HUNDERTWASSER, färglitografi med metallpräglning, signerad och numrerad 1429/10000, daterad 1970.

"Good Morning City", Bladstorlek 83,5 x 55,5 cm. Tryckt av Studio Quattro, Campalto-Venedig, utgiven av Dorothea Leonhart, München.

Oramad. Mindre kantveck. Mindre ytsmuts.

Utropspris
8 000 SEK