GUSTAF VI ADOLF AV SVERIGE, egenhändigt sign, otydlig konstnärssign, numrerad 26/400. 1962.

Litografi utgiven till Konung Gustaf VI Adolfs 80-års jubileum. Bildstorlek 18,5 x 24,5 cm. Två inramade fototryck med tryckta autografer medföljer. Bildstorlek 21 x 30 cm och något mindre.

Ej examinerade ur ram.

Proveniens

Litografin: Kanslisten i kunglig tjänst Fröken Kerstin Sonesson.

Utropspris
1 500 SEK