SERVISDELAR, 12, silver, Ryssland, bland annat Moskva 1890-tal. Mestadels 1800-talets slut. Vikt ca 580 gram.

3 matskedar, 3 matgafflar, 2 mindre bordsgafflar, 3 matknivar. En soppslev med trähandtag, detta troligen sekundärt.

Slitage, repor och märken/mindre bucklor. Slev med lagning samt senare trähandtag. Anlupet. Knivar med stålblad, vilka ej inkluderas i vikt. Dock Inkluderas trähandtag i vikt. Gravyr.

Utropspris
2 500 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

263A. Axel Einar Hjorth, bord, "Utö", Nordiska Kompaniet 1930-tal.
Utropspris
200 000 - 300 000 SEK
Budhistorik
180 000

ditt bud
175 000

ditt bud
Aktuellt bud:
180 000 SEK