LJUSSTAKAR, 1 par samt KANNA, tenn, England, sannolikt 1800-tal.

Ljusstakar på kvadratiska fotplattor, raka pelare, höjd 21 cm. Kanna med dekor av pärlbård, höjd 17 cm.

Bruksslitage. Bucklor. Ljusmanschetter saknas. Lagningar.

Utropspris
1 500 SEK