FÄRGLITOGRAFI, Wilhelm von Wright, ur verket "Svenska Foglar", daterad 1828. Stentryck af C. v. Schéete.

Sterna Caspia, skränmås. Bildstorlek 23x26 cm.

Gulnad, solblekt fläck. Ej examinerad ur ram.

Utropspris
150 EUR