SPELDOSA, porslin samt lackarbete, Japan, omkr 1900-talets mitt.

Geisha på rund skiva med underliggande bemålad speldosa. Höjd ca 27 cm.

Slitage, repor, enstaka sprickor.

Utropspris
1 200 SEK