STOP samt FAT, 7 st, tenn, 1700-1800-tal. Bla. Fredrik Ahlman, 1766-1789.

Stop, höjd 21 cm. Fat, diameter 20-36 cm.

Några med ägarmärkning. Slitage, bucklor, repor, märken.

Utropspris
3 000 SEK