MEDALJSERIE, 60 st, brons, Sveriges och dess regenter, Sporrong, 1900-talets andra hälft.

Schatull med 6 medaljlådor. Beslag i mässing. Längd 40, bredd 29, höjd 20 cm. Pärm "Sverige och dess regenter under 1000 år" medföljer.

Bruksslitage, mindre anlöpningar och fläckar på schatull. Pärm ej fullt genomgången.

Utropspris
1 500 SEK