KAFFEKANNA, silver London Thomas Cooke II and Richard Gurney, London 1759. Total vikt ca 650 g.

Något bukig på rund fot. Fällock, uppsvängd pip, trähandtag. Graverad dekor av crest på livet. Höjd 23 cm.

Smärre bucklor och slitage.

Utropspris
6 000 SEK