TVÅLASK och KARAMELLASK, plåt, Moskva och S:t Petersburg, tidigt 1900-tal.

En i form av bok med kyrillisk text på ryggen och kvinnofigur med blomster på bakpärmen. Längd 9,3 cm. Den andra rund, diameter 8,5 cm.

Skador, kraftigt slitage.

Utropspris
150 EUR