VÅG, mässing och metall, 1900-talets senare hälft.

Vågskålar av mässing, pincett av stål. Olika vikter, 10 st. Originaletui medföljer, längd 26,5 cm, bredd 15 cm. Användningshöjd 23,5 cm.

Bruksslitage, anlöpningar. Senare pincett.

Utropspris
150 EUR