PARTI TENN, 7 delar, 17/1800-tal. Bl.a. Carl De Flon, Växjö 1795.

3 st fat diameter 34-36,5 cm. 3 st tallrikar diameter 19-21,5 cm. Pokal höjd 16,5, diameter 12 cm.

Slitage, bucklor, bristningar, ställvis anlupna.

Utropspris
1 500 SEK