KRYDDSTÄLL, "Reda", omkring 1900-talets mitt.

Bemålat trä med glasbehållare samt ställning för hushållspapper. Längd 80 cm, bredd 23 cm, höjd 23 cm.

Bruksslitage. Några fläckar. Nagg och ett avslag på glasbehållare. Färgbortfall. Någon spricka. Senare bemålning.

Utropspris
2 000 SEK