Mulberry

(Storbritannien, 1971)
Mulberry
(Storbritannien, 1971)

WEEKENDBAG, "Clipper Holdall", och NECESSÄR, Mulberry.

Svart weekendbag i nylon med logomärkta detaljer i läder och metall. Handtagen bomull.
En ytterficka samt ett avtagbart, dragkedsförsett innerfack.
Märkt med logo på oval läderetikett, "MULBERRY" samt med logo på numrerad plakett.
Necessären märkt med logo samt med numrerad plakett i mässing.

Bredd 54 cm, höjd 37 cm, djup 20,5 cm.
Necessärens bredd 22 cm, höjd 10 cm, djup 6 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage.

Formgivare

Utropspris
220 EUR