VATTENKOKARE samt SAMOVAR, mässing, 1900-tal.

Vattenkokare märkt Özen. Höjd 33-35 cm.

Slitage. Smärre bucklor. Vattenkokare för elektricitet. Ej funktionstestad. Ett handtag böjt.

Utropspris
1 500 SEK