Louis Poulsen

(Danmark)
Louis Poulsen
(Danmark)

BORDSLAMPA, PH 4/3, Poul Henningsen, Louis Poulsen, 1900-talets andra hälft.

Förkromad fot, svarta plastdetaljer med lackerade plåtlameller. Höjd ca 55 cm.

Slitage, något ostadig, ej funktionstestad.

Utropspris
2 000 SEK