RAM, 1800-tal, bär påskrift Oscar I till Korpralen vid andra lif grenadier.

Ram innehåller gravyr med motiv föreställande slaget vid Lübeck som ägde rum den 6 November 1806 i Lübeck, Tyskland. Striden stod mellan konungariket Preussen som leddes av Gebhard Leberecht von Blücher, och det franska väldet under marskalkar Joachim Murat, Jean-Baptiste Bernadotte, och Nicolas Soult. Ramens storlek: yttermått: 81x104, innermått: 61,5x84,5

Ram med omfattande skador och pastellagebortfall. Renoverad och kompletterad.

Utropspris
3 000 SEK