UNIFORM, Svenska Amerikalinjen, 1900-tal.

Blå kavaj samt byxor. Knappar märkta "Svenska Amerikalinien".

Bruksslitage. Några fläckar. Invändigt missfärgningar. Byxorna utsydda baktill. Några sömmar något lösa.

Utropspris
1 500 SEK