BUDDHA, brons, Qing, Kina.

BUDDHA, brons, Qing, Kina.

Sittande på lotustron, signerad á tergo, lackerad yta. Höjd 24 cm.

Slitage, senare lackerat och delvis bortfallet ytskikt.

Utropspris
4 000 SEK