BURK, tenn, Kina, troligen 1800-tal.

Rund form, med bladdekor. Rund instas. På tre ben. Etikettmärkning från "Nils Nessim Antiquities" Höjd ca 13 cm.

Mindre bucklor. Slitage.

Utropspris
1 500 SEK