SAMLING AUTOGRAFER, ca 100 st, bla Sickan Carlsson, Hasse Ekman, Karl Arne Holmsten, Nils Poppe mfl. Mestadels 1940-tal.

Andra artister i samlingen är Fler Kar de Mumma, George Fant, Gunn Wållgren, Tutta Rolf, Tora Teja, Elof Ahrle, Sigge Fürst, Åke Söderblom, Tollie Zellman, Hjördis Pettersson, Sture Lagerwall, Lasse Dahlquist mfl. Autograferna är nedtecknade på idolkort, lösa papperslappar samt i autografböcker. Bland signaturerna finns även flertalet dubbletter.

Slitage, repor och märken samt nagg. Skador.

Utropspris
2 000 SEK