Smycken
565312

HÄNGEN, 3 st, silver samt bärnsten och rosenkvarts, delvis Victor Janson, Lindesberg, 1968. Vikt 31,0 gram.

Hänge med cabochonslipad rosenkvarts från Victor Janson, Lindesberg, 1968. Höjd 3,7 cm. Hänge med bärnsten, troligtvismed danska stämplar. Höjd 3,5 cm. Hänge med fotogömma, utländska stämplar. Höjd ca 2,5 cm.

Bruksslitage.

Utropspris
1 500 SEK