Hänge med cabochonslipad rosenkvarts från Victor Janson, Lindesberg, 1968. Höjd 3,7 cm. Hänge med bärnsten, troligtvismed danska stämplar. Höjd 3,5 cm. Hänge med fotogömma, utländska stämplar. Höjd ca 2,5 cm.
Bruksslitage.