LJUSSTKAR, ett par, nysilver. CG Hallberg. Gustaviansk stil. 1900-talets första hälft.

Ljuspipa i form av kapitäl, kolonnformat skaft på kvadratisk sockel med kulfötter. Höjd 27 cm.

Ställvis hårt slitage, fylld fot.

Utropspris
1 800 SEK